Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydało ważne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wrocławia i województwa dolnośląskiego - stopnia 2. W związku z czym Centrum Zarządzania Kryzysowego UM we Wrocławiu ostrzega mieszkańców Wrocławia o możliwości wystąpienia  silnego wiatru od godz. 15:00 w dniu 18 stycznia 2018 aż do godz. 06:00 dnia 19 stycznia 2018

Zgodnie z prognozami może wystąpić silny wiatru o średniej prędkości powyżej 30 km/h do 45 km/h, z porywami dochodzącymi do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Komunikat IMGW-PIB informuje, że największa prędkość wiatru spodziewana jest wieczorem oraz przed północą w czwartek.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na ponad 90%.

Urząd Miasta Wrocławia prosi mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, zwłaszcza tych znajdujących się na zewnątrz budynków takich jak balkony, ogródki oraz  podwórka. Zaleca się również parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Z kolei na ulicach należy dostosować prędkość i styl jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami czy liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, takimi jak wiaty autobusowe czy tramwajowe.

Back to Top