Wody w szklanych czy plastikowych butelkach?

Woda w szklanych butelkach od jakiegoś czasu cieszy się coraz większą popularnością. Jest ona wprawdzie droższa niż ta sprzedawana w plastikowych opakowaniach typu PET, ale ma wiele zalet, które ten koszt rekompensują.

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że zastosowanie opakowanie wpływa na smak wody mineralnej. Woda w opakowaniach PET zawiera czynniki chemiczne, które działają podobnie jak estrogen i negatywnie wpływają na organizm człowieka. Są to antymon i bisfenol A - BPA. W przypadku kobiet powodować może to zaburzenia miesiączkowania, a u mężczyzn powiększenie piersi. Ponadto dojść może do zaburzeń w funkcjonowaniu wątroby. Szkodliwe substancje dostają się do wody w temperaturze minimum 15 stopni Celsjusza, o co nietrudno.

Butelki szklane w 100% wykonane są z surowców występujących naturalnie. Dlatego też nie są one szkodliwe dla środowiska naturalnego. Za sprawą segregowania śmieci i recyklingu, szkło stanowi materiał wielokrotnego użytku. W przypadku opakowań plastikowych tego samego powiedzieć oczywiście nie można. Rozkłada się on co najmniej  setki lat.

Woda to produkt bardzo delikatny, o ledwo wyczuwalnym smaku i aromacie. Dlatego nawet niewielka domieszka substancji obcych skutkować może zmianą jej właściwości organoleptycznych. Z tego powodu tak doskonale sprawdza się tutaj szkło, które nie wchodzi w reakcję w substancją w nim przechowywaną.

Oczywiście kolejną zaletą wody mineralnej sprzedawanej w szklanych opakowaniach jest jej elegancki wygląd. Tylko na pozór jest to element mało istotny. W praktyce bowiem zasady savoir-vivre mówią, że na zastawionym stole nie kładzie się butelek plastikowych. Woda może znaleźć się jedynie w szklanej butelce lub przelana wcześniej do szklanej karafki. Woda w szklanej butelce od razu nadaje każdemu spotkaniu bardziej elegancki charakter.

Picie wody mineralnej ze szklanych butelek to inwestycja w swoje zdrowie, a także wyraz troski o środowisko naturalne. Przy okazji taka woda prezentuje się o wiele bardziej wytwornie niż ta w butelkach PET.

Woda do biura we Wrocławiu w szklanych butelkach to doskonałe rozwiązanie dla firm, które cenią wysoką jakość i elegancję oraz dbałość o środowisko naturalne.

Back to Top