Wrocław na Weekend - miasto mostów, krasnali i rowerów

Wrocław to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast. Z jednej strony zachwyca niepowtarzalną atmosferą i architekturą - wszak to jedne z najstarszych miast Polski. Z drugiej - przyciąga młodych swoich dynamizmem i nowoczesnością. Trudno jednoznacznie określić, co jest najbardziej godne zwiedzenia, z pewnością jednak można poznać Wrocław podczas weekendowego wypadu. Co zwiedzić we Wrocławiu w 2 dni?

Dzień pierwszy - przesiąknij atmosferą miasta

Najpiękniejszą wizytówką Wrocławia jest Rynek z ratuszem, więc to tu powinno rozpocząć się zwiedzanie miasta. Na szczególną uwagę zasługują malownicze kamienice - Jaś i Małgosia, liczące już 500 lat średniowieczne budowle o mrocznej historii. Warto przespacerować się przez cały Ostrów Tumski, czyli najstarszą dzielnicą Wrocławia. Wrocław to także wszechobecne mosty i kładki, jest ich tu ponad 130 - nie bez powodu Wrocław nazywany jest Wenecją Północy. A wieczór koniecznie spędzić należy w jednej z nastrojowych knajpek w okolicy Rynku.

Dzień drugi - bliżej natury

Wrocław to zielone miasto, gdzie zieleń i rowery (a także liczne ścieżki rowerowe) spotykane są na każdym kroku. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Sposobem na zwiedzenie całego miasta jest poszukiwanie wszechobecnych tu krasnali - najmniejszych przewodników miasta. Koniecznie warto odwiedzić największe w Polsce ZOO z Oceanarium, a także Ogród Japoński. Nie można przeoczyć ponadto Centrum Wiedzy o Wodzie Hydopolis oraz Panoramy Racławickiej. A panoramę miasta podziwiać można z Punktu Widokowego Sky Tower na wysokości 200 metrów. 

 

Komentarze

też właśnie czytałem o tych krasnalach, nawet powiem Wam chcieliśmy pojechać z żoną. My jesteśmy ze Śląska, ale serce bardzo mocno związani z Wrocławiem. Jak pojawi się podobne wydarzenie to będziemy na sto procent.
Wrocław jest przepiękny już nie raz to pisałem, bardzo często tu bywam z rodziną i nawet szliśmy szlakiem krasnali, niezła przygoda dla małych dzieciaków. A tu znalazłem przepiękne widoki Wrocławia https://airmax.pl/kamery/wroclawpanorama
Back to Top